fbpx

Искуства за пациентка со полицистични јајници

tonus

Се викам Павлинка и сум 26год. Уште во тинејџерски години имав проблем со месечниот циклус за да после многу прегледи се постави дијагноза полицистични јајници. Имав покачен ANDROSTENDION. И од тогаш почнав со хормонски терапии, diane35, primolut nor итн. 

Од сите овие ефектот беше дур се пијат, чим престанам пак исто и телесната тежина значително се зголемуваше. Се изморив од апчиња и престанав со сите терапии и неколку години ништо не примав. 

Но почнаа мачнини, немање циклус со месеци и отидов кај акушер кој дијагностицира – инсулинска резистетност. Ми препишаа глукофаж од 1000. Ги пиев редовно. Но пак имав ненадејни кризи за благо, шекерот висок до 12 идеше, притисокот 100 со 140 нон стоп, главоболки. 

За Др.Митов случајно прочитав на интернет и се одлучив за консултации кај него како последна моја надеж за подобрување. Ми ја испрати програмата тој и првата мисла ми беше зар ќе живеам јас со оваа храна. Всушност, кога почнав да пазарам сфатив дека цело време сум била на погрешен рафт во маркет. 

Со овој начин на исхрана за еден месец шеќерот се намали на 5 и тоа јадена,притисокот се врати во нормала и за мене најголема радост намалив 5кг од телесната тежина. Претходно немаше средство за слабеење што јас го немав купено. 

Многу сум му благодарна на Др.Митов за овие резултати после години неуспех.

"“Online”/

И сакам да кажам дека мене лично многу ми олесна сега не мислам секој ден што да јадам а тоа да не дебелее да не качува шекер па стрес притисок заради тоа. 

Циклус почнав да добивам.

Сфатив дека се е до нас, особено ние младите, имаме избор што ке јадеме. Програмот не е исцрпувачки или да гладуваш, напротив имаш 4-5 оброци,за разлика од пред тоа ко јадев по 2 пати и пак нон стоп гладна бев и кризи за благо.

Продолжувам со за мене мојот стил на исхрана, бидејќи така си го прифатив а не како диета, и со менување на навиките трајно, па на наредната контрола кај Др.Митов ке го видиме натамошниот резултат!

Д-р Митов

Д-р Митов

Ние ви помагаме ВИШОКОТ КИЛОГРАМИ и поврзаните БОЛЕСТИ, на ПРИРОДЕН начин и трајно да ги отфрлите, за да бидете: ПОЗДРАВИ, ПОЛЕСНИ и ПОЛЕТНИ!

Leave a Replay

X
Добијте бесплатен пристап до нашиот неделен информатор