fbpx

Клара споделува искуство со дијабетот

tonus

Се викам Клара и би сакала да ви го раскажам мојот пат кон здрави навики на исхрана и здрав живот… Се започна пред три години. Поточно брзото темпо на живот, стресните состојби, нездрава исхрана без физичка активност доведоа до сериозни проблеми на моето здравје.Почнав да се дебелам, јадев се што можев и достигнав тежина од 130 килограми, но тука почнаа и моите проблеми со здравјето:  добив висок крвен притисок, дијабет, холестерол, пиев разни таблети и не гледав решение за моето зравје. Сакав многу да го подобрам моето здравје, но не гледав решение, почнав да ги гледам на социјалните мрежи советите на д-р Митов и го замолив да ми помогне како да научам здраво да се хранам. Се’ уште ги паметам неговите зборови на нашата прва средба – имаш две патеки од тебе зависи по кој пат ќе одиш! Jас одбрав живот, ме стави на програма и со помош на д-р Митов почнав да редам успеси, крвниот притисок го доведов во нормала, холестеролот, но најмногу се радувам што научив да го контролирам дијабетот. Сега здраво се хранам, физички сум активна и можам да се пофалам телесната тежина  се намалува, сега имам 98 килограми. Секако тука нема да застанам и сакам да ви напомнам дека решението на секој проблем е токму во вас изберете и вие вистински пат кон здрав живот. ГОЛЕМА БЛАГОДАРНОСТ НА Д-Р МИТОВ посебен човек, доктор и посебна чест за мене што го запознав. ВИ БЛАГОДАРАМ ДОКТОРЕ НА ПОМОШТА!

Д-р Митов

Д-р Митов

Ние ви помагаме ВИШОКОТ КИЛОГРАМИ и поврзаните БОЛЕСТИ, на ПРИРОДЕН начин и трајно да ги отфрлите, за да бидете: ПОЗДРАВИ, ПОЛЕСНИ и ПОЛЕТНИ!

Leave a Replay

X
Добијте бесплатен пристап до нашиот неделен информатор