fbpx

Меноактив

849.00 ден

Категорија:

Опис

Црниот кохош или цимицифугата, (Cimicifugae racemosae rhizome) припаѓа во големото семејство на цветни растенија (лутичиња). Станува збор за билка типична за Северна Америка. Во минатото се користела за најразлични потреби, а посебно за намалување на честите симптоми на менопаузата.

Уште од поодамна, во повеќе земји, вклучително и земји од ЕУ, оваа потентна билка претставува популарна алтернативна на хормонската терапија која се применува во периодот на менопаузата.

Конкретно, сувиот екстракт од црн кохош за здравјето придонесува на следниот начин:

  • ПОДОБРО СПРАВУВАЊЕ СО СИМПТОМИТЕ НА МЕНОПАУЗАТА

  • ПОЛЕСНО СПРАВУВАЊЕ СО ТОПЛИТЕ БРАНОВИ, ПОТЕЊЕТО, ВОЗНЕМИРЕНОСТА И НАДРАЗЛИВОСТА ПРИ МЕНОПАУЗА

Состав: СУВ ЕКСТРАКТ ОД ЦРН КОХОШ (2,5% тритерпенски гликозиди), магнезиум стеарат (Е470b), микрокристална целулоза (Е460), бели желатински капсули, силициум диоксид (Е551).

Нутритивна вредност (во 1 капсула): 40mg сув екстракт од црн кохош (Cimicifuga racemosa) и 1mg тритерпенски гликозиди.

ПРЕПОРАЧАНА ДОЗА: една капсула на ден

НАПОМЕНА: Да не се надминува препорачаната доза. Да не го користат лица алергични на црн кохош, лица кои имаат нарушена функција на црниот дроб, лица кои веќе користат хормонска терапија и лица со хормонско-зависни типови карцином.


ТРАНСПОРТ ПО БРЗА ПОШТА Е 150 ДЕНАРИ.

ЗА 2 ПРОИЗВОДИ – ТРАНСПОРТОТ Е БЕСПЛАТЕН!

(време на достава во просек 3-5 работни денови)

Продуктите не ги испраќаме во странство.

 

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “Меноактив”

X
Добијте бесплатен пристап до нашиот неделен информатор