fbpx

Ашваганда

669.00 ден

Категорија:

Опис

Ашвагандата е растение од семејството Solanaceae. Расте во топлите краишта, а се смета дека потекнува од североисточните делови на Индија. Се нарекува уште и индиски женшен или зимска цреша. Најчесто се користи неговиот корен.

Ашвагандата е богата со низа на компоненти кои можат на различни начини да делуваат позитивно врз здравјето на нашиот организам.

Индискиот женшен се употребувал во индиската традицонална Ајурведа медицина со милениуми. Поседува антиоксидативни, антивоспалителни и антистресни својства, заради што се смета дека може да допринесе за подобро општо здравје и долговечност.

Конкретно, сувиот екстракт од ашваганда за здравјето придонесува:

  • Подобра издржливост, ЕНЕРГИЧНОСТ и виталност.

  • Подобрување на КОНЦЕНТРАЦИЈАТА и намалување на ЗАМОРОТ.

  • Поддршка на здравјето на ЖЕНСКИТЕ РЕПРОДУКТИВНИ органи.

  • Поддршка на машката СЕКСУАЛНА и РЕПРОДУКТИВНА функција.

Состав: СУВ ЕКСТРАКТ АШВАГАНДА (Withania somnifera), микрокристална целулоза (E460), желатин, магнезиум стеарат (Е470b).

ТРАНСПОРТ ПО БРЗА ПОШТА Е 150 ДЕНАРИ.

ЗА СМЕТКА НАД 1000 ДЕНАРИ – ТРАНСПОРТОТ Е БЕСПЛАТЕН!

(време на достава во просек 3-5 работни денови)

 

Продуктите не ги испраќаме во странство.

 

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “Ашваганда”

X
Добијте бесплатен пристап до нашиот неделен информатор