fbpx

Гликобаланс

649.00 ден

Категорија:

Опис

Состав: Сув екстракт лист од бела дудинка (Morus alba), пиридоксин хидрохлорид (Vitamin B6), хром хлорид, микрокристална целулоза (E460), проѕирни тврди желатински капсули n0, мангезиум стеарат (E470b)

1 капсула гликобаланс содржи: 600mg сув екстракт од лист од бела дудинка, 1,4mg витамин Б6 и 40mcg хром. Едно шишенце содржи 60 капсули.

ПРЕПОРАЧАНА ДОЗА: 2 пати на ден по една капсула, 15 минути ПРЕД доручек и ручек со 200ml вода.

Овој екстракт:

  • ГО БАЛАНСИРА НИВОТО НА ШЕЌЕРОТ ВО КРВТА

  • ПОМАГА ВО ОДРЖУВАЊЕ НА НОРМАЛНО НИВО НА ШЕЌЕРОТ ВО КРВТА.

  • ПРИДОНЕСУВА ЗА НОРМАЛЕН МЕТАБОЛИЗАМ НА ШЕЌЕРОТ И ИНСУЛИНОТ.

ЗЕМЈА НА ПОТЕКЛО: ШПАНИЈА

ТРАНСПОРТ ПО БРЗА ПОШТА Е 150 ДЕНАРИ.

ЗА СМЕТКА НАД 1000 ДЕНАРИ – ТРАНСПОРТОТ Е БЕСПЛАТЕН!
(време на достава во просек 3-5 работни денови)

Продуктите не ги испраќаме во странство.

Рецензии

Сеуште нема препораки.

Оценете го производот “Гликобаланс”

X
Добијте бесплатен пристап до нашиот неделен информатор